Epoksi Zemin Kaplama/ HİZMETLERİMİZ- Everest İzolasyon Türkiye'nin İzolasyon Müteahhidi. Yalıtım-Mantolama-Epoksi.
New Page 1

Everest �zolasyon

 
Modern Menu
New Page 2
 

HİZMETLERİMİZ

 
 

Epoksi Zemin Kaplama

  Yalıtım Sistemleri
  Mantolama

Epoksi Zemin Kaplama

Otopark Sistemleri
Endüstriyel Zemin Kaplamaları
  Poliüretan Yalıtım Sistemi
  İnterfiks Hyfix Yalıtım Sistemi
 

Epoksi zemin kaplama, 0,5 mm - 5 mm arası istenilen kalınlıkta likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra, kimyasal maddelerden etkilenmeyen, kolay temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek dekoratif bir zemin kaplamasıdır. Her renge ve figüre sahip, her alana uygulanabilen tozumaz zemin gerektiren yerler için ideal bir kaplama malzemesidir.

Everest Yapı İzolasyon, ihtiyacınız olan zemin kaplama sistemlerinin seçimi ve uygulanması konusunda size profesyonel hizmet verir.

Epoksi Nedir?

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.

Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır. Epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür.

Cam veya korbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takibeden bir iki hafta içinde kür alarak final sertliğe ulaşır.

 

Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Yüzeylerin su ve kimyasala karşı korunmasında, Fabrika, AVM içleri, Ofis ve Büro Alanları, Endüstriyel Mutfaklar, Gıda Üretim Tesisleri, Kimyasal Tesisler, İlaç Sanayisi, Hastaneler, Üretim Alanları, Laboratuarlar - Steril Odalar, Atölyeler, Kapalı Depolama Alanları, Hangarlar, Tamir, Bakım, Montaj Üniteleri, Evsel Yaşam Alanları, Otopark, Teras zemin kaplamalarında, Beton yüzeylerde, Temel izolasyonlarında, Soğuk hava depolarında, Derz, Çatlak - Dilatasyon tamirinde, Asit, Alkali ve diğer korozif kimyasallara karşı dayanıklılık istenilen zemin kaplamalarında çözümler önerir.

Epoksi Zemin KaplamaKURUMSAL  |   HİZMETLERİMİZ  |   PROJELERİMİZ  |   İLETİŞİM  |    Site Creation by / +BrandPlus      
Paylaş

2010 - 2014 © Copyright Everest İzolasyon. Tüm Hakları Saklıdır.