Mantolama/ HİZMETLERİMİZ- Everest İzolasyon Türkiye'nin İzolasyon Müteahhidi. Yalıtım-Mantolama-Epoksi.
New Page 1

Everest �zolasyon

 
Modern Menu
New Page 2
 

HİZMETLERİMİZ

 
 

Mantolama

  Yalıtım Sistemleri

Mantolama

  Epoksi Zemin Kaplama
  Poliüretan Yalıtım Sistemi
  İnterfiks Hyfix Yalıtım Sistemi
 

Mantolama sistemi ısı, su ve kısmi ses yalıtımını içeren komple izolasyon sistemidir. Sistem, ısı izolasyonunda, ısıtma ve soğutma giderlerinden % 50 tasarruf sağlamaktadır. Cepheden meskene su alma, rutubet ve yoğuşma gibi faktörleri kaldırarak % 100 etkili olan ve bina ömrü müddetince kesin çözüm sağlayan tek sistemdir.

Sistem yüksek yoğunluktaki straforların, polistren bazlı, izolasyon içerikli yapıştırrcı ve sıvalarla dış cepheye uygulanması ile gerçekleşmektedir. Sistemin ömrü, doğru kullanımı ve doğru uygulama sonucunda bina ömrü ile eşdeğerdir.

Uygulamanın doğru malzeme ile yapılması kadar uygulayıcılarının da uygulama detaylarında profesyonel olmaları uygulama ömrünü belirlemekte önemli bir faktördür. Kullanılan malzemelerin polistren bazlı ( esnek yapıda ) olması sebebiyle küçük çaplı sarsıntılara binanın dış cephesinden daha dayanıklıdır ve bina cephesinin dış koşullara karşı da korunmasını sağlamaktadır.

Sistem bu faydalarının yanında iç cephede su, rutubet ve yoğuşma gibi etkenleri tamamen keseceğinden, içcephe kaplaması, mesken içindeki eşyaların ömrünü uzatması ve rutubetin insan sağlığına olan zararlarının önlenmesi gibi avantajları bünyesinde barındırmaktadır.

Mantolama

 

Mantolama Neden Gereklidir?

Mantolama

Binalarda ısı yalıtımını sağlamak amacıyla önerilen duvarların içinden yalıtımı veya değişik duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin tamamen engellenmesi değildir.

Oysa, Dış cephe ısı yalıtım sistemleri, hem duvar elemanlarının oluşturduğu yüzeyleri hem de kolon, kiriş lento, perde duvar vb. betonarme alanları yalıtarak, ısı köprülerini ortadan kaldırır ve yalıtımdan etkin netice alınmasını sağlar. Böylece daha az enerji ile istenilen konfor şartlarına ulaşalabilir.

Ayrıca, dış cephe sistemleri yapı bileşenlerinde ısı farklılıklarından oluşabilecek genleşme ve büzülme gibi fiziksel değişimleri önler. Duvar kesitindeki gerilmeleri, çatlakları, korozyon vb. yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar oluşturur.

Tüm bu etkenlerden dolayı mantolama binalar için oldukça gerekli bir sistemdir.

• Ekonomik Çözümdür.
Enerji giderlerinde % 60'lara varan tasarruf sağlayarak, kısa sürede kendisine yapılan yatırımı geri öder.

• Uzun ömürlü Bir Çözümdür.
Binayı maruz kalacağı tüm dış etkenlerden koruyarak ömrünü uzatır. Uzun yıllar dış cephe onarımı gerektirmez.

• Güvenli Bir Çözümdür.
Bina birle?im bölgeleri ve riskli noktalarda sunduğu çözümler ile yalıtım performansını korur, ısı köprülerinin oluşmasını engeller.

• Eksiksiz Bir Çözümdür.
Sistem elemanları, birbiriyle mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bünyesinde farklı yapılara uygun çözümleri barındırmaktadır.

• Sağlıklı ve Çevreci Bir Çözümdür.
Hava kirliliğinin önlenmesine ve ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olur.

KONFORLU MEKANLAR OLUŞTURUR;

Yeni tasarlanan veya kullanılmakta olan yapılarda dış cephe ısı yalıtım sistemleri uygulandığında dış duvar yüzeyleri hep sıcak kalır. Dış cepheye bakan duvarlar ısı deposu olarak kullanılır. Isı yalıtımı sistemi sayesinde geç soğuyan duvarların tekrar ısıtılması için sürekli enerji tüketmek gerekmez. Böylece ideal yaşam alanı konforu sağlanır.

YER KABUBUNU KORUR

Binalarda dıştan ısı yalıtımı uygulanmadığı takdirde, tüm kolon, kiriş, denizlik gibi çıkış noktaları ısı köprüsü olarak çalışır. Dış cephe yalıtım sistemleri, binanızın cephesini bir kabuk gibi sardığından, ısı köprülerinin tamamını ortadan kaldırır ve bina taşıyıcı sistemini iklimsel etkilere karşı korur. Nefes alan yapısı ile taşıyıcı sistem donatılarının korozyonunu engeller. Binayı don etkisinden korur. Isı kaçakları engellendiğinden, yoğuşma ve buna bağlı olarak oluşabilecek nem ve küflenme sorunları ortadan kalkar. Binanızın ömrü uzar.

İç cephe mantolama sistemleri binanızın enerji kayıplarını en aza indirerek sağlıklı ve konforlu bir yaşam standardı sağlar. EVEREST İZOLASYON güvencesiyle doğru zamanda mantolama yaptırarak binanızın ısıtma ve soğutma giderlerinden %50'ye varan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Mantolama

KURUMSAL  |   HİZMETLERİMİZ  |   PROJELERİMİZ  |   İLETİŞİM  |    Site Creation by / +BrandPlus      
Paylaş

2010 - 2014 © Copyright Everest İzolasyon. Tüm Hakları Saklıdır.